5 padomi, ko ņemt vērā pirms permanentā grima procedūras

Permanentais grims ir procedūra, kuras laikā ādas virsējā slānī ievada pigmenta mikrodevu. Procedūra ir nekaitīga, tomēr jāņem vērā piesardzības pasākumi, lai neprovocētu ādas iekaisumu vai herpes vīrusa aktivizēšanos.

5 pazīmes, kas liecina par stomatītu bērnam

Stomatīts ir mutes gļotādas iekaisums, ko var izraisīt dažādi ierosinātāji – baktērijas, vīrusi vai sēnīte. Tas izpaužas kā bālganas, sāpīgas čūliņas vaigu un lūpu iekšpusē, uz mēles, smaganām vai aukslējām. Biežāk šī saslimšana skar bērnus.

Pavasaris klāt un atkal aukstumpumpa – kā novērst herpes vīrusu?

Biežas temperatūras maiņas, vēja un saules iedarbība var padarīt jutīgāku ādu. Tas bieži vien izraisa nepatīkamu reakciju – saasinās herpes vīrusa infekcija, kas izpaužas kā aukstumpumpa uz lūpas.

Permanentais grims – kā pareizi kopt ādu pēc procedūras?

Permanentā grima procedūra ir laba alternatīva ierastajam grimam, turklāt to var pielietot visnotaļ daudzpusīgi – acīm (plakstiņiem), uzacīm, lūpām un citām ķermeņa daļām. Taču, lai viss noritētu bez sarežģījumiem, svarīgi ir attiekties pret šo procedūru atbildīgi.

Vai tīrot zobus var aizsargāties arī pret vīrusiem?

Izvēloties zobu kopšanas līdzekļus, ierasti vērtējam to spēju samazināt aplikumu, baltināt zobus un novērst kariesu. Izrādās, zobu pasta arī var būt noderīgs līdzeklis, kas neļauj organismā iekļūt dažādiem vīrusiem un mikrobiem.

Aukstumpumpa? Kā neļaut herpes vīrusam aktivizēties

Ar herpes vīrusu, kurš aktīvajā fāzē izpaužas kā nejaukas aukustumpumpas, inficēti lielākā daļa cilvēku, bet parasti to nejūtam, savukārt novājināta imunitāte vai aukstajai sezonai raksturīgi laikapstākļi var provocēt tās parādīšanos.

NO ZINĀTNES LĪDZ UZŅĒMĒJDARBĪBAI  | Saruna ar Dr. Med. Gunu Feldmani

“Larifan” pēc savas darbības ir klasisks pretvīrusu preparāts, kas ierobežo vīrusu attīstību. Turklāt preparātam piemīt vēl otra būtiska īpašība – imūnmodulējoša darbība.

Aukstumpumpa bērnam. Kā rīkoties vecākiem?

Herpes vīruss jeb tā dēvētā aukstumpumpa, kas izpaužas vispirms kā nieze, vēlāk veidojot čūlainus izsitumus uz lūpām, mutes vai deguna gļotādas, ir īpaši nepatīkama bērniem.

Sāpīgas čūliņas mutē – kā rīkoties, ja parādījušās?

Gandrīz katrs cilvēks dzīves laikā ir sastapies ar kādu no mutes iekaisuma veidiem, ko vienā vārdā dēvē par stomatītu. Tā ir ļoti nepatīkama saslimšana – mutes gļotāda ir sakairināta un sāp, veidojas brūces un dedzinoša sajūta.

Latvijā ražots preparāts “Larifan” pētījumā pierāda efektivitāti COVID-19 apkarošanā

Larifan piemīt Covid-19 vairošanos kavējoša darbība. To atklājis Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā (BMC) veikts pētījums par Larifan ietekmi uz SARS-CoV-2 vīrusu, kas zināms, kā COVID-19 ierosinātājs.

has been added to the cart. View Cart