Ar herpes vīrusu, kurš aktīvajā fāzē izpaužas kā nejaukas aukustumpumpas, inficēti lielākā daļa cilvēku, bet parasti to nejūtam, savukārt novājināta imunitāte vai aukstajai sezonai raksturīgi laikapstākļi var provocēt tās parādīšanos.

Herpes vīruss ir ļoti lipīgs, un ar to parasti inficējamies jau agrā bērnībā sadzīvisku kontaktu ceļā. Vēlāk dzīvē, iespējams, novērojam, ka aukstumpumpa veidojas noteiktos apstākļos: liela stresa, saaukstēšanās, citu slimību gadījumā.

Kad uz lūpas vai citkārt arī pie deguna vai uz sejas parādījušies sāpīgas, ar šķidrumu pildītas čūlas, tā jau ir vīrusa izpauses otrā stadija, un to apturēt ir praktiski neiespējami – nākas cīnīties ar sekām, klājot uz vīrusa skartās vietas pretvīrusu medikamentus saturošas.

Kā rīkoties, lai aukstumpumpa pēc iespējas mazāk traucētu dzīvi:

  • Ja zināt, ka ir tendence uz sezonālajām saslimšanām, tostarp rudenī, ziemā vai pavasarī, pat vienā un tai pašā laikā katru gadu, jūs skar herpes vīruss, vērts stiprināt organismu ar vitamīniem un dabas līdzekļiem;
  • Tāpat jārīkojas paaugstinātas slodzes un stresa gadījumā;
  • Jāzina pirmās herpes vīrusa aktivitātes pazīmes, citiem vārdiem, jāatpazīst tā pirmā stadija, kas izpaužas kā nieze un dedzinoša sajūta vietā, kur nedaudz vēlāk parādīsies aukstumpumpa;
  • Sajūtot šādu diskomfortu, nekavējoties jāmēģina herpes vīrusa pirmā stadija apturēt, izmantojot, piemēram, efektīvo ziedi ādas un gļotādu kopšanai Larifan Ungo.

Kā nepieļaut un apturēt herpes vīrusu

Speciālisti herpes vīrusa profilaksei iesaka lietot preparātus, kas paaugstina organisma dabiskās aizsargspējas, un to spēj dubultspirālisko ribonukleīnskābi (dsRNS) saturoši krēmi un ziedes.

Ziede Larifan Ungo paredzēta ādas un gļotādu kopšanai. Tā satur patentētu dabīgas izcelsmes sastāvdaļu dsRNS Larifan, kas tai piešķir papildu vērtību. DsRNS Larifan kopumā stiprina organisma lokālo pretestību pret nevēlamiem apkārtējās vides faktoriem, tostarp ierobežo vīrusu nokļūšanu organismā.

Vīrusu sezonā jārīkojas savlaicīgi

Ja piederat pie cilvēkiem, kuriem raksturīgi sezonāli herpes vīrusa uzliesmojumi, nemaz nav jāgaida, pirmās pazīmes, piemēram, nieze un dedzinoša sajūta. Tāpat vēlams rīkoties, ja plānojat fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, uzturēšanos kopā ar daudziem citiem cilvēkiem vai arī kāds no mājiniekiem jau slimo ar herpes vīrusu vai citām vīrusu infekcijām.

Svarīgs profilakses pasākums ģimenē ir individuāla dvieļu, trauku, gultasveļas lietošana un mazgāšana pietiekami augstā temperatūrā, lai novērstu vīrusu izplatīšanos – tie parasti ir ļoti lipīgi, un tieši šādā ceļā visbiežāk notiek inficēšanās

Dodoties ārpus mājas, vēlams pārklāt deguna gļotādu ar Larifan Ungo ziedi, bet lūpām lietot Larifan lūpu balzamu, kas ir labs palīgs arī vienkārši sausu un sasprēgājušu lūpu kopšanai. Nav noslēpums, ka tieši vēja un temperatūras svārstību dēļ cietusi lūpu āda provocē herpes vīrusa izpausmes un kļūst par “ieejas vārtiem” infekcijas iekļuvei organismā.

Larifan – Tavai aizsardzībai!

Larifan ir Latvijā radīti produkti, izmantojot unikālu biotehnoloģiju. To sastāvā ir patentēta, dabiskas izcelsmes dsRNS (dubultspirāliskā ribonukleīnskābe), kas aktivizē organisma dabīgās aizsargspējas un pasargā pret dažādiem kaitīgiem ārējās vides faktoriem, īpaši – pret vīrusu un mikrobu iekļūšanu un attīstību organismā.

Izmanto Larifan profilaksei, lai izvairītos no saslimšanām, tai skaitā herpes vīrusa un elpceļu vīrusiem.