Biežas temperatūras maiņas, vēja un saules iedarbība var padarīt jutīgāku ādu, veicināt lūpu sasprēgāšanu, un tas bieži vien izraisa nepatīkamu reakciju – saasinās herpes vīrusa infekcija, kas izpaužas kā nejauka aukstumpumpa uz lūpas.

Kāpēc veidojas aukstumpumpa

Uzturēšanās svaigā gaisā neapšaubāmi ir viens no galvenajiem labas pašsajūtas priekšnoteikumiem, bet pavasarī laikapstākļi ir tik mainīgi, ka brīžiem grūti saprast, cik silti ģērbties – vai jau pienācis laiks plānai jaciņai, vai tomēr jāmeklē kas siltāks un vēl nevar šķirties no šalles un cepures? Tāpēc nereti, atgriežoties no patīkamas pastaigas, gaida ne tik jauks pārsteigums – āda iekaist, sāk niezēt un parādās ar šķidrumu pildīts pūslītis – herpes vīrusa izpausme, kas visbiežāk skar lūpas, bet var izveidoties arī degunā vai kādā citā jutīgā vietā.

Šķiet, ka pavasarī šādām infekcijām vairs nav vietas, bet jāņem vērā ziemas mēnešos novājinātā imunitāte, iespējamais kādu vitamīnu un minerālvielu trūkums jeb tā dēvētais pavasara nogurums. Tāpēc vajadzētu laikus darīt visu, lai novērstu garās ziemas sekas: Konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu lietot kādu vitamīnu kompleksu, atvēlēt pietiekami daudz laika miegam un atpūtai un lietot kādu no Larifan līdzekļiem ādas kopšanai – tiem ir dabīga pretvīrusu iedarbība.

Papildu faktori: sejas maskas, ādas kairinātāji

Ādas kairinājumu var izraisīt arī potenciālie augu valsts alergēni, saskarsme ar mikroorganismiem un ilgstoša sejas maskas nēsāšana. Īpaši tas jāņem vērā cilvēkiem, kuriem ir nosliece gan uz alerģiskām reakcijām, gan biežām herpes vīrusa izpausmēm.

Aukstumpumpas, ādas kairinājuma vai saules apdeguma gadījumā ir būtiski veicināt lūpu un ādas ātrāku sadzīšanu, lai neveidotos papildu bakteriāls iekaisums, izraisot limfātiskās sistēmas iekaisumu, kā arī dažādas sēnīšu infekcijas mutes dobumā. Ja netiek pareizi koptas herpes kreveles vīrusa izslimošanas pēdējā posmā, to skartajā vietā var palikt rētas.

Dabīgi līdzekļi imunitātes stiprināšanai

Ja piederat pie cilvēkiem, kuriem raksturīgi sezonāli herpes vīrusa uzliesmojumi, nemaz nav jāgaida, pirmās pazīmes, piemēram, nieze un dedzinoša sajūta. Tāpat vēlams rīkoties, ja plānojat fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, uzturēšanos kopā ar daudziem citiem cilvēkiem vai arī kāds no mājiniekiem jau slimo ar herpes vīrusu vai citām vīrusu infekcijām.

Svarīgs profilakses pasākums ģimenē ir individuāla dvieļu, trauku, gultasveļas lietošana un mazgāšana pietiekami augstā temperatūrā, lai novērstu vīrusu izplatīšanos – tie parasti ir ļoti lipīgi, un tieši šādā ceļā visbiežāk notiek inficēšanās.

Dodoties ārā, lūpām noderēs Larifan lūpu balzams, kura sastāvā ir patentēts dabīgas izcelsmes komponents dsRNS Larifan (dubultspirāliskā ribonukleīnskābe), kas piešķir tam papildu vērtību. Šī sastāvdaļa stiprina organisma lokālo pretestību pret nevēlamu apkārtējās vides faktoru iedarbību, tostarp ierobežo vīrusu nokļūšanu organismā.

Ja aukstumpumpa jau izveidojusies, iekaisusī vieta pareizi jākopj. Vislabāk, ja izdodas sākt laikus rīkoties jau vīrusa pirmajā stadijā, kad vēl nav parādījusies aukstumpumpa, bet jau jūtama nieze, lūpas sūrst un sasprēgā. Tad, lietojot kādu no kopjošajiem līdzekļiem ar dsRNS Larifan, piemēram, ziedi Larifan Ungo, aukstumpumpu var apturēt no tālākas attīstības.

Young,Woman,With,Cold,Sore,Looking,In,Mirror,At,Home

Vai aukstumpumpas ir lipīgas? 

Daudziem rodas jautājums, vai aukstumpumpa ir lipīga. Atbilde ir apstiprinoša, turklāt īpaši lipīgs herpes vīruss ir slimības otrajā fāzē, kad rodas ar caurspīdīgu šķidrumu pildīti pūslīši, kas saplīstot rada čūlas. No čūlām infekciju viegli var pārnest uz citām ķermeņa vietām (arī citam cilvēkam). Otrajā stadijā būtu vēlams regulāri mazgāt rokas un izvairīties no kontakta ar apkārtējiem, lai neinficētu kādu cilvēku, kas ar herpes vīrusu vēl nav saskāries.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā ātri un efektīvi uzveikt herpes vīrusu un nepatīkamās aukstumpumpas, noskaties video ar habilitēto medicīnas zinātņu doktore Ingrīdu Čēmu, Rīgas Stradiņa universitātes Mutes medicīnas katedras profesori. 

Larifan un herpes vīruss

Larifan ir Latvijā radīti produkti, izmantojot unikālu biotehnoloģiju. To sastāvā ir patentēta, dabiskas izcelsmes dsRNS (dubultspirāliskā ribonukleīnskābe), kas aktivizē organisma dabīgās aizsargspējas un pasargā pret dažādiem kaitīgiem ārējās vides faktoriem, īpaši – pret vīrusu un mikrobu iekļūšanu un attīstību organismā.

Izmanto Larifan, lai izvairītos no saslimšanām, tai skaitā herpes vīrusa un elpceļu vīrusiem.

larifan ungo zāles pret herpes vīrusu herpes virus aukstumpumpas