Deviņi mīti par aukstumpumpām. Bet kā ir patiesībā?
Gadu laikā par aukstumpumpām ir izveidojušies daudzi un dažādi mīti – gan par to, kāpēc tās rodas, gan kā tās izārstēt. Lūkosim saprast, kas ir tikai mīts, bet kas īstenība.
Kā izvairīties no saaukstēšanās pavasarī?
Pavasaris ir galvu reibinošs gadalaiks, kad līdz ar pirmajiem siltajiem saules stariem gribas novilt virsdrēbes un ļauties saules glāstiem. Tomēr tā darīt nevajadzētu, jo ziemas laikā organisms ir noguris un imunitāte samazinājusies, tāpēc ļoti viegli var saaukstēties.
Kā aizsargāt elpceļus ziemā?
Ziema nes gleznainas ainavas ar balta sniega segu un saltu aukstumu gaisā. Sausais ziemas gaiss nav vienkārši traucēklis; tas var apgrūtināt elpošanu pat veseliem cilvēkiem.
Aukstumpumpa? Padomi vasarai bez rūpēm
Aukstumpumpas izraisa herpes vīruss, kas atrodams gandrīz 99% cilvēku. Daļai cilvēku tās arī neaktivizējas, tomēr dažus aukstumpumpas piemeklē bieži. Kapēc tā?
6 praktiski padomi, ko ņemt vērā pirms dodies uz festivālu
Festivālu sezona ir sākusies! Lai laika pavadīšanu brīvā dabā nepavadītu tādas ķibeles kā apdegšana saulē vai herpes vīrusa aktivizēšanās, ņem vērā šos padomus.
Gaisa kondicionieris – vasaras sabiedrotais vai ienaidnieks?
Karstos laikapstākļos gaisa kondicionieris var šķist labs glābiņš. Taču nevar noliegt, ka kondicionēts gaiss mūsu veselībai var radīt arī dažādus riskus.
Kā tikt pie veselīga iedeguma, saglabājot ādu veselu?
Kā tikt pie veselīga iedeguma ar drošu sauļošanos – saglabājot ādu veselu? Atvieglojot mums dzīvi, dermatalogi un citi ārsti ir izstrādājuši pamata ieteikumus.
5 padomi, ko ņemt vērā pirms permanentā grima procedūras
Permanentais grims ir procedūra, kuras laikā ādas virsējā slānī ievada pigmenta mikrodevu. Procedūra ir nekaitīga, tomēr jāņem vērā piesardzības pasākumi, lai neprovocētu ādas iekaisumu vai herpes vīrusa aktivizēšanos.
5 pazīmes, kas liecina par stomatītu bērnam
Stomatīts ir mutes gļotādas iekaisums, ko var izraisīt dažādi ierosinātāji – baktērijas, vīrusi vai sēnīte. Tas izpaužas kā bālganas, sāpīgas čūliņas vaigu un lūpu iekšpusē, uz mēles, smaganām vai aukslējām. Biežāk šī saslimšana skar bērnus.
Pavasaris klāt un atkal aukstumpumpa – kā novērst herpes vīrusu?
Biežas temperatūras maiņas, vēja un saules iedarbība var padarīt jutīgāku ādu. Tas bieži vien izraisa nepatīkamu reakciju – saasinās herpes vīrusa infekcija, kas izpaužas kā aukstumpumpa uz lūpas.
Permanentais grims – kā pareizi kopt ādu pēc procedūras?
Permanentā grima procedūra ir laba alternatīva ierastajam grimam, turklāt to var pielietot visnotaļ daudzpusīgi – acīm (plakstiņiem), uzacīm, lūpām un citām ķermeņa daļām. Taču, lai viss noritētu bez sarežģījumiem, svarīgi ir attiekties pret šo procedūru atbildīgi.
Vai tīrot zobus var aizsargāties arī pret vīrusiem?
Izvēloties zobu kopšanas līdzekļus, ierasti vērtējam to spēju samazināt aplikumu, baltināt zobus un novērst kariesu. Izrādās, zobu pasta arī var būt noderīgs līdzeklis, kas neļauj organismā iekļūt dažādiem vīrusiem un mikrobiem.
Aukstumpumpa? Kā neļaut herpes vīrusam aktivizēties
Ar herpes vīrusu, kurš aktīvajā fāzē izpaužas kā nejaukas aukustumpumpas, inficēti lielākā daļa cilvēku, bet parasti to nejūtam, savukārt novājināta imunitāte vai aukstajai sezonai raksturīgi laikapstākļi var provocēt tās parādīšanos.
NO ZINĀTNES LĪDZ UZŅĒMĒJDARBĪBAI | Saruna ar Dr. Med. Gunu Feldmani
“Larifan” pēc savas darbības ir klasisks pretvīrusu preparāts, kas ierobežo vīrusu attīstību. Turklāt preparātam piemīt vēl otra būtiska īpašība – imūnmodulējoša darbība.
Aukstumpumpa bērnam. Kā rīkoties vecākiem?
Herpes vīruss jeb tā dēvētā aukstumpumpa, kas izpaužas vispirms kā nieze, vēlāk veidojot čūlainus izsitumus uz lūpām, mutes vai deguna gļotādas, ir īpaši nepatīkama bērniem.
Sāpīgas čūliņas mutē – kā rīkoties, ja parādījušās?
Gandrīz katrs cilvēks dzīves laikā ir sastapies ar kādu no mutes iekaisuma veidiem, ko vienā vārdā dēvē par stomatītu. Tā ir ļoti nepatīkama saslimšana – mutes gļotāda ir sakairināta un sāp, veidojas brūces un dedzinoša sajūta.
Latvijā ražots preparāts “Larifan” pētījumā pierāda efektivitāti COVID-19 apkarošanā
Larifan piemīt Covid-19 vairošanos kavējoša darbība. To atklājis Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā (BMC) veikts pētījums par Larifan ietekmi uz SARS-CoV-2 vīrusu, kas zināms, kā COVID-19 ierosinātājs.
Saules apdegums, ādas kairinājums, aukstumpumpa. Ko darīt?
Uzturēšanās svaigā gaisā noteikti ir veselību veicinošs faktors, taču pēc bezrūpīgas atpūtas pludmalē var nākties konstatēt, ka āda tam nav bijusi gatava – var parādīties saules apdegums, aukstumpumpa.